Konferencja re-otwarcia

TRUDNE POCZĄTKI

Trudy pandemii pokrzyżowały wiele różnego rodzaju planów każdego członka społeczeństwa. Nie każdy też był w stanie odrazu przestawić się na całkiem nowy tryb życia i działania. Podobnie było ze wszystkimi ośrodkami kultury: muzeami, teatrami, domami kultury, kinami itd. Dostosowanie się wymaga wiele pracy, hartu ducha i wiary w możliwość odniesienia sukcesu, co paradoksalnie nie jest takie łatwe w niepewnej pandemicznej sytuacji, która na domiar złego zmienia się z dnia na dzień. Trudności te dopadły też nas – portal Młodzi Kulturalni, który swoją działalność rozpoczął zaraz przed pandemią, a wraz z zamknięciem centrów kultury i utrudnienia obywatelom dostępu do niej – zamknął możliwości gromadzenia i przekazywania dalej informacji. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło…

DOŚWIADCZENI I SILNIEJSI

Nowe sposoby pracy, wytężanie umysłu i ćwiczenie kreatywności – pandemia dała nam kilka pozytywów w tym trudnym, mimo wszystko czasie. Kulturze trudno przenieść się z dnia na dzień do internetu, na co i my natknęliśmy się z początku. Pisane w domu artykuły o rzeczach, które nas interesują i które kochamy, wywiady online z ciekawymi ludźmi – to właśnie były nasze odskocznie i próby radzenia sobie w niełatwej sytuacji, a jednocześnie wytężanie umysłu i kreatywności, które prowadziło do powstawania całej ilości wspaniałych pomysłów, inicjatyw i projektów. Mimo wszystko, pragnęliśmy jednak żywego kontaktu z drugim człowiekiem, kulturą i społeczeństwem.

WRACAMY

W środę 3 marca prosto z dachu Centrum Aktywności Lokalnej ,,Nowe Łąki” na ulicy Traugutta 81 odbyła się konferencja re – otwarcia portalu. Wraz z nową siłą napłynęli nowi, wspaniali ludzie, gotowi do działania i pełnienia swojej misji informowania młodzieży o dziejących się w mieście wydarzeniach, warsztatach i ciekawych inicjatywach, w których warto wziąć udział. Konferencję poprowadziła redaktorka naczelna Julia Błach, a wraz z nią przed kamerami zasiadła redaktorka Emilia Rynkiewicz, reporter Rafał Wasilik, a także Michał Jagodziński – gość specjalny, założyciel młodzieżowej organizacji ART JTM, która prężnie działa w sferze kultury, a także pomysłodawca portalu Młodzi Kulturalni. Poruszone zostały tematy dalszej działalności portalu, jego koronawirusowe dzieje, a także ogólne zagadnienie, jakim jest partycypacja młodzieży w życiu kulturalnym i społecznym miasta.

PRZEZ TRUDY DO GWIAZD

Uczestniczenie młodych ludzi to rzecz niezwykle ważna – w końcu to nasze pokolenie będzie za niedługo głównym trzonem tworzącym ją. Dodatkowo takie formy kreatywnego spędzania czasu dobre są w czasach tak ciężkich, jak pandemiczna rzeczywistość, w której przyszło nam żyć. Każdy może dać z siebie wiele, a także czerpać garściami z doświadczenia i pomysłów innych, którzy chętni są dzielić się nimi i pomagać sobie nawzajem. Kultura sprawia bowiem, że możemy stać się lepszymi ludźmi. Zachęcamy więc gorąco do żywego w niej uczestnictwa. W końcu to od nas zależy, jaką przyszłość sobie ukształtujemy!

https://www.facebook.com/mlodzikulturalni/videos/248394576836067/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *