Mediateka

ŚWIATY ALTERNATYWNE

Co lepiej może uspokoić rozszalałe myśli i niepokoje w czasie pandemii jak nie możliwość odcięcia się od świata rzeczywistego i przeniesienia do tych alternatywnych, jakie ukazywane nam są w książkach. To cudowne momenty, podczas których możemy przenieść się do nowych, wcześniej nieznanych światów i zatopić się w tamtejszej kulturze, poznać bohaterów, którzy oprowadzą nas po swojej historii. W czasach trudnych książki są doskonałą możliwością na ucieczkę i żalem by było z danej nam możliwości nie skorzystać. 

MIEJSCE INNE NIŻ WSZYSTKIE

Mediateka na kulturowej mapie Wrocławia wyróżnia się spośród innych bibliotek. Jest ona bowiem nastawiona głównie na młodzież i to właśnie z myślą o młodzieży powstawała. Mamy więc tu otwartą, jasną przestrzeń, która aż zaprasza, by spędzić w niej masę czasu. Dodatkowo grająca cały dzień muzyka dodaje przyjemnego, swojskiego klimatu, trochę luzu i ciepła. Wspaniałe czerwone kolory i instalacje, rzędy regałów z książkami zapraszają by się w nich na chwilę zagłębić. Dodatkowo regały w Mediatece są niższe, by każdy użytkownik miał możliwość sięgnięcia nawet na najwyższe półki bez większych problemów. 

MIEJSCE BOGATE W WYDARZENIA

Mediateka to nie tylko biblioteka. To również miejsce, w którym odbywa się wiele inicjatyw dla osób w każdym wieku. Znajdziemy tu zatem gry miejskie dla całych rodzin, kafejkę językową Language Cafe dla każdego, kto chciałby się nauczyć nowego języka, bądź podszkolić ten, którym już włada (to również świetna okazja do poznania nowych ludzi), a także wiele konkursów, w których udział mogą wziąć osoby młode. Mediateka może pochwalić się również wieloma nawiązanymi partnerstwami m.in. z Żywą Biblioteką, podczas której ludzie spotykają się z tzw żywymi książkami by rozmawiać, poszerzać wątpliwości, a także znajdować odpowiedzi na pytania dotyczące drugiego człowieka w niesamowicie przyjaznej i ciepłej atmosferze. 

NIE TYLKO KSIĄŻKI

Jednak na regałach Mediateki nie znajdziemy tylko książek. Zbiory tej biblioteki pełne są gier planszowych dla osób w każdym wieku, a także płyt DVD i Bluray z nowymi i starszymi filmami, audiobooków. Dodatkowo wypożyczenie mediów czy gier planszowych jest szalenie proste – wystarczy karta biblioteczna, niepotrzebne są żadne inne formularze czy karty. Filmy i gry planszowe, które oferuje swoim użytkownikom Mediateka zapewnią wspaniałą rozrywkę dla każdego. 

A W CZASIE PANDEMII? 

Czas pandemii jest trudny dla każdego, również dla bibliotek i innych miejsc kultury. Mediateka jednak pracuje cały czas, oferując wszystkim chętnym całe swoje zbiory. Zmieniły się trochę jednak sposoby wypożyczania: książki można wypożyczyć na 60 dni, natomiast filmy, muzykę i gry planszowe na 10 dni. Zwiększył się także limit ilości książek jakie można wypożyczyć na raz – z 5 do 10. 

ZAPRASZAMY KAŻDEGO

To miejsce wspaniałe i niezwykle ciekawe dla każdego młodego czytelnika i odbiorcy kultury. Filia nr 58 zwana szerzej Mediateką znajduje się na Placu Teatralnym 5 we Wrocławiu i bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ich ofertą kulturalną, jak i zbiorów książkowych i mediów. 

Wywiad z panią Martyną Gontarz, która opowiedziała nam o cudach Mediateki już jest dostępny na Facebooku oraz YouTubie młodych kulturalnych.

One thought on “Mediateka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *