TONY – podstawy dźwięków

Dla większości z nas muzyka jest czymś bliskim sercu – mamy swoje ulubione piosenki, które nieustannie nucimy pod nosem; ulubionych artystów, o których możemy rozmawiać godzinami. Myślę, że każdy w pewnym momencie zamarzył o chwyceniu za jakiś instrument i zagraniu samemu swoich ukochanych utworów, szczególnie dzisiaj, w czasach kwarantanny. Jednak jak się do tego zabrać? Spokojnie, Wrocław ma dla nas wiele rozwiązań. A jedno z nich znajduje się w na pl. Orląt Lwowskich.


O CO CHODZI?
Szkoła muzyczna Tony, bo to o niej mowa, działa od roku 2016 w budynku Dworca Świebodzkiego. Jest to miejsce dla wszystkich, którzy wejść w świat muzyki lub już w nim są, ale chcą zgłębić go jeszcze bardziej. Możliwości są gigantyczne, bo Tony oferują zajęcia indywidualne z perkusji, basu, gitary, klawiszy, saksofonu, wokalu, produkcji muzycznej, DJingu, skrzypiec i ukulele. Ale nie jest to wszystko, co jest tam do zaoferowania.


PRAKTYKA CZYNI MISTRZA
Dla wielu osób problemem może być ćwiczenie. Nie wszyscy mogą sobie przecież pozwolić na kupno instrumentu, szczególnie jeżeli jest to pianino czy perkusja. Na szczęście w Tonach nie trzeba się o to martwić – szkoła dysponuje 10 salkami do ćwiczeń wyposażonymi w zestawy perkusyjne, instrumenty klawiszowe, wzmacniacze i wszystko, czego potrzebujemy do gry. Jeżeli nie chcemy śpiewać w domu, przy bliskich, również można wziąć w tym celu salkę. A wszystko to w bardzo wygodnym, w dużej mierze samoobsługowym systemie.


W GRUPIE RAŹNIEJ
Oprócz zajęć indywidualnych, Tony oferują szeroki wachlarz zajęć grupowych. Należą do nich chociażby kursy z teorii muzyki, z padów perkusyjnych, tzw. combo, czyli nauka gry w zespole oraz Budowanie Świadomości Muzycznej, czyli poznawanie zasad muzyki w oparciu o konkretne utwory. Poza tym w budynku mają miejsce liczne warsztaty, a także zajęcia umuzykalniające dla dzieci. Oczywiście w dobie pandemii wiele z tych rzeczy ma utrudnione działanie, jednak nauczyciele nie poddają się i w razie potrzeby przenoszą zajęcia do internetu – podobnie ma się to z lekcjami indywidualnymi.


WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!
A propos działań online – 6 marca to dzień warty zanotowania. Jest to bowiem data koncertu z okazji 5. urodzin Tonów. Potrwa on cały dzień, a do uczestnictwa zostali zaproszeni wszyscy uczniowie i nauczyciele. Koncert urodzinowy stał się coroczną tradycją szkoły, więc mimo przeszkody w postaci koronawirusa nie odwołano go, lecz przeniesiono do sieci. Będzie to z pewnością wspaniały dzień dla Wrocławskiej – i nie tylko – kultury. Tyle utalentowanych ludzi, od dzieci, przez młodzież, po dorosłych, uczestniczących w jednym wydarzeniu. Z pewnością nie jest to coś, co można przegapić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *